Hu Frekansı

GEA Travel’in düzenlediği “yola düşelim, yolda dönüşelim” serisine yeni bir içsel yolculuk daha eklendi.

GEACITY’nin kurucusu, nefes terapisti ve wellbeing uzmanı Sn. Merva Onur, her yıl düzenlediği Konya seyahatine ayrı bir önem veriyor. Şeb-i Aruz etkinliklerine denk gelen Hu Frekansı, Konya seyahati 16-19 Aralık tarihleri arasında katılımcılarına teklik boyutunda varolmanın kapılarını açıyor.

“Hu” ismi kişinin özündeki teklik boyutudur. Nefes alırken ve verirken Hu ismini söyleyerek beden ve zihni harmonize eder, Hu frekansını kalp frekansına indiririz.

Hiçlik boyutunun ele alındığı bu mistik yolculuğa; Konya ve Hacı Bektaş Veli’yi kapsayan özel kültürel ziyaretler, eşşiz Konya mutfağından lezzetler, ve özel dergahta gerçekleştirilecek unutulmaz bir konaklama eşlik ediyor.

Varoluşumuzu “İyi titreşim, Yüksek enerji, Süper oluş”a taşımanızda yardımcı olan GEA Travel programları 2023 yılında da hız kesmeden yola düşmeye ve yola dönüşmeye devam ediyor.

Detaylar

GEA Travel sunar…

HU Frekansı
16 | 19 Aralık

✔️ 16 | 17 Konya
✔️ 18 | 19 Hacı Bektaş Veli

➕GEA Wellbeing Çalışmaları
➕Nefes Seansları
➕Kişiye Özel Nefes Terapisi
➕Tasavvuf Öğretisi ve Uygulaması
➕Mesneviye Giriş
➕Kültürel Geziler
➕Hacı Bektaş Veli Gezisi
➕Geleneksel Mesnevi Mutfağı Anlatısı ve Tadımı
➕Ulaşım
➕Konaklama

24.500 TL + KDV (Her şey dahil)

Ulaşım: Tren
Konaklama: Özel Dergah

Hiçlik Makamı Nedir

Hiçlik makamı aynı zamana Hu makamıdır. Hu yani Zatı Allah tenzihi ile bilinir. Zatı Allah’ın tenzihi ile bilinmesi O’nun hiç bir şeye benzememesi yani hiç bir şekilde bilinemeyeceğidir. O yüzden Mutlak zatı hiç bir yönden bilemeyeceğimiz için mutlak hiçlik diye tarif edilir. O yüzden Hiçliğe eren aslında Zatı Allah’a ermiştir. Hu zamiri ile işaret edilen Zat-ı Allah makamı hiçliktir. Hiç bir akıl onu kavrayamaz ve idrak edemez. O yüzden onu tanımlayan kelime tanımsızlık, bilinmezlik ve belirsizliktir yani Mutlak hiçliktir.

Aslında hiçlik makamların en büyüğüdür. Çünkü Zatı Allah makamıdır. Hu olan Zat-ı Allah’a yani hiçliğe eren, HU’nun seyrine ortak olur ve Allah’ın sıfatını, esmasını, fiillerini seyreder.

Hiçliğe eren Allah aynasında Hep’i seyreder, kendini heplik aynasında görür ve bütün varlığın O’ndan O’na olduğunu görür, kendide Hu’dan ayrı olmadığına göre bütün varlığın kendinden kendine olduğunu görür ve Hiçlik Makamında kendi hepliğini seyreder. İnsan zatı itibari ile heplikten münezzeh ve sıfatı görünüş alanına tenezzülü itibari ile Hepliğin hakikatidir. Çünkü Zatımız Hu ile kaimdir. Hu makamı da, hiçlik makamıdır, yani hallerin en yücesi….